Temat przewodni wsi

Węgój, jest to wieś nieodgadniona i pełna tajemnic, żyją tu wyjątkowi mieszkańcy, dlatego zagościły u nas bajkowe postacie z legend i baśni warmińskich: Kłobuk, Gierach, Smętek, Topich, Czarownica, Babojędza, Wiła, Diabeł, Zmory, Ałna, Kałutki. Są one niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju, poprzez grę bawią, uczą i integrują.

Szalona przygoda, wyśmienita zabawa – oto, co czeka na Was na terenie, gdzie codziennością jest widok pięknych lasów, pól i łąk. Tu możesz zobaczyć, jak się karmi kury oraz poczuć zapach ściętej trawy.

To właśnie tu Warmińskie Straszydła czekają na śmiałków, którzy przyjadą odnaleźć skarb Kłobuka i Smętka. Tu wszystko jest możliwe!

Wieś Warmińskich Straszydeł jest idealnym miejscem dla spragnionych przygód, miejscem gdzie można spotkać postacie z legend warmińskich, poznać obyczaje ludowe, skorzystać ze ścieżki rowerowej, wypocząć na pięknie zagospodarowanej plaży nad jeziorem, posłuchać warmińskich opowieści, zobaczyć występ zespołu regionalnego w oryginalnych strojach ludowych, uczestniczyć w lekcji regionalnej oraz pokazie ogni na łonie natury. Do wsi Warmińskich Straszydeł zapraszamy o każdej porze roku. Straszymy… to znaczy… przyjmujemy grupy zorganizowane oraz gości indywidualnych (po wcześniejszym uzgodnieniu).